Om oss

Vi är lätta att nå för att prata hiss

Välkommen att maila eller ring oss direkt.

Åhus (Huvudkontor)

Showroom, Produktion
Sandvaktaregatan 26
296 35 Åhus

Telefon: 044 - 28 99 00
E-postadress: Info@ahmans.se

Förfrågningar: Offert@ahmans.se
Beställningar: Order@ahmans.se

Stockholm

Showroom, Försäljning
Studio B3, Barnhusgatan 3
111 23 Stockholm

Telefon: 08 - 588 33 333

Vi har kontor, komponentlager och hissutställningar i Stockholm och Åhus. Huvudkontor och produktion finns i Åhus.

Vi ger gärna projekteringssupport till fastighetsägare, arkitekter, konsulter och hissentrepenörer vad gäller olika typer av hisskorgslösningar, materialval etc.

All försäljning av hissar för ny- och ombyggnadsobjekt och komponenter sker genom auktoriserade hissinstallatörer, vilka även ansvarar för leveransen till beställaren.

Kontakta oss

Vi svarar gärna på dina frågor, vänligen kontakta någon av våra medarbetare.

Försäljning

Försäljningschef

Oliver Wachenborn
+46 (0)736 - 33 71 33
oliver@ahmans.se

Försäljning Sverige

Leif Stridsberg
+46 (0)708 - 28 99 01
leif@ahmans.se

Försäljning Export

Rolf Wennerström
+46 (0)733 - 74 88 63
rolf@ahmans.se

Försäljning Norge

Mats Persson
+47 95 19 15 91
mats@ahmans.se

Konstruktion & Support

Kundsupport konstruktion

Linnea Nilsson
+46 (0)736 - 33 71 03
linnea@ahmans.se

Kundsupport konstruktion

Niklas Bröthlin
+46 (0)736 - 33 71 19
niklas@ahmans.se

Kundsupport konstruktion

Rasmus Ekman
+46 (0)766 - 98 01 20
rasmus@ahmans.se

Ordermottagning, Komponenter

André Motoda
+46 (0)736 - 33 71 09
order@ahmans.se

Montage & Logistik

Installation Malmö & Danmark

Håkan Johnsson
+46 (0)736 - 33 71 16
hakan@ahmans.se

Installation Göteborg

Marcus Nilsson
+46 (0)736 - 33 71 21
marcus@ahmans.se

Installation Stockholm

Kim Salo
+46 (0)738 - 68 15 77
kim@ahmans.se

Installation övriga Sverige

Gustav Wänzén
+46 (0)736 - 33 71 05
gustav@ahmans.se

Google Translate